
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 2.7 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.7 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 2.8 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 2.8 mA |
| Output Power | 1.4 W |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 68 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 25 mV |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -75 dB |
| Max Output Power | 1.45 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | 1-Channel Mono |
Stock: 1216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65744
Ext.Price$0.65744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65744 | $0.65744 |
| 10 | $0.47277 | $4.72770 |
| 25 | $0.42661 | $10.66525 |
| 50 | $0.40105 | $20.05250 |
| 100 | $0.37703 | $37.70300 |
| 300 | $0.35682 | $107.04600 |
| 500 | $0.33770 | $168.85000 |
| 1000 | $0.31120 | $311.20000 |
| 3000 | $0.30350 | $910.50000 |
| 5000 | $0.29751 | $1487.55000 |
